Nastavení Legacy –volba 12.5 Okna s upozorněním

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Nastavení Legacy –volba 12.5 Okna s upozorněním

Příspěvekod Falt » 19 črc 2020 14:37

Nový uživatel Legacy je zahlcen třemi obrazovkami: Výzvy/Upozornění, Zprávy, Dotazy se spoustou možností a moc si s nimi neví rady. Zkraje práce s Legacy je rozumné mít více z těchto možností zapnuto (nejlépe všechny) a teprve až budete ostřílenými uživateli můžete si dovolit mít jich zapnuto méně.

Většina vyskakovacích oken obsahuje zaškrtávací políčko, ve kterém můžete hlášku deaktivovat, aniž byste museli přecházet do hlavní nabídky možností. A když, tak zkratkou Ikona Legacy v levém rohu nahoře a pak zvolit nabídku Možnosti.

upperleft.png
zkratka k nastavení Legacy
upperleft.png (15.7 KiB) Zobrazeno 5137 x

Otevře se nabídka pro Nastavení Legacy:

nastaveni_legacy.png
Okna s upozorněními
nastaveni_legacy.png (26.88 KiB) Zobrazeno 5146 x

A v ní zvolte 12.5 Okna s upozorněním. Po kliknutí na tlačítko Zapnout nebo vypnout volitelná okna s upozorněním se objeví dříve zmíněné 3 obrazovky Výzvy/Upozornění, Zprávy, Dotazy.

Je důležité projít všechny tyto možnosti a rozhodnout se, která připomenutí vám pomohou. Můžete vidět, že na kartě Výzvy/Připomenutí jsem si vybral jen několik položek. To proto, že používám Legacy tak dlouho, že nepotřebuji většinu připomenutí. Ale ty, které jsem ponechal, jsou pro mne důležité. Např. se značkami pracuji často a nerad bych navedl Legacy, aby všechny značky zmizely. To by pro mne bylo velice nemilé, protože používám dokonce i Rozšířené značkování (LTools). Takže potvrzovací dialog mě uchrání od velké chyby.

reminders.png
Volitelná okna s upozorněním - Výzvy/Upozornění
reminders.png (26.28 KiB) Zobrazeno 5146 x

Podobně na obrazovce Zprávy. Tady jsem si ponechal především volbu Zobrazit potenciální problémy při zadávání osob a jejich úpravě, vzhledem na její perfektní preventivní efekt.Čím dříve možný problém vyřešíte, tím lépe.

messages.png
Volitelná okna s upozorněním - Zprávy
messages.png (19.3 KiB) Zobrazeno 5146 x

Na obrazovce Dotazy jsem nakonec ponechal jen Dotaz, zda použít IntelliPass při sloučení. Tím ušetřím krok, protože dostanu vyskakovací okno s dotazem, jestli chci použít IntelliPass. Jinak bych ručně říct Legacy, aby použil IntelliPass v nabídce možností Sloučit. Tato volba je šikovná při kontrole duplicit.

dotazy.png
Volitelná okna s upozorněním - Dotazy
dotazy.png (12.41 KiB) Zobrazeno 5146 x

Závěrečná poznámka: Inspirací pro mou úpravu nastavení byl příspěvek v Tuesday's Tip od autorky Michele Simmons Lewis z týmu technické podpory Legacy. :idea:

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů