Tvorba webových stránek v Legacy - problém

Pokud jste narazili na nějaké nejasnosti při práci s Legacy, popište problém zde. A zde také můžete odpovídat a poradit.
747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Tvorba webových stránek v Legacy - problém

Příspěvekod 747 » 25 srp 2019 21:07

Potřeboval jsem se domluvit se švagrem na pokračování v pátrání a pro prezentaci kam jsem došel, jsem si zvolil podobu webových stránek, protože on pracovat s Legacy nedovede. Přesněji řečeno jsem volil v menu Legacy volbu Internet, a v ní styl rodina. Výsledek docela předčil moje očekávání. Jenom mne zaskočilo, že se na každé obrazovce objevil odkaz na program Legacy. Marně jsem hledal v nastavení, kde tento odkaz lze vypnout – ukázka:

odkaz_autor.png
odkaz v patě každé stránky
odkaz_autor.png (3.29 KiB) Zobrazeno 8105 x

Kde jsem udělal chybu?

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba webových stránek v Legacy - problém

Příspěvekod Falt » 26 srp 2019 07:21

Chybu jste neudělal. Vlastník Legacy, společnost MyHeritage, si ošetřila tento reklamní spot tak, že jej nelze v nastavení potlačit. Jediným řešením, pokud byste trval na požadavku tuto reklamu odstranit, by bylo zmíněný řádek, ve všech vygenerovaných souborech s koncovkou htm/html, zcela smazat. Lze to zařídit pro konkrétní soubory i najednou.

Ono je to trochu zamotané. Legacy tvoří webové stránky pouze statické, na rozdíl od programů, které se specializují na tvorbu genealogických webových stránek, jako třeba The Next Generation (TNG). To znamená, že Legacy dovede připravit prezentaci určitých klasických reportů, namísto v tiskové podobě, ve formátu HTM či HTML, čili v podobě webové stránky. Nicméně i tak, díky systému vzájemných odkazů, lze získat slušný přehled o vazbách osob mezi sebou, o vazbách osob na místa a/nebo na prameny. Handicapem je, že bez dalších zásahů neumí Legacy zařídit důsledně u webových stránek, které vygeneruje, správné řazení českých znaků s nabodeníčky. Ale oproti minulosti již dovede zobrazit přehled Příjmení správně. Z vlastní zkušenosti vím, že lze docílit působivé prezentace a uvedené nedostatky zcela odstranit, ale je to pracné.
Ve Vámi uváděné situaci reklama asi vzájemné komunikaci nepřekáží.
8-)

747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Re: Tvorba webových stránek v Legacy - problém

Příspěvekod 747 » 29 srp 2019 06:51

Děkuji za vysvětlení. Reklama skutečně v komunikaci vadit nebude. Přikládám, pro případné zájemce, ukázku výsledku

kubernat.png
ukázka webové stránky ve stylu Rodina
kubernat.png (28.27 KiB) Zobrazeno 8085 x


Zpět na “Otázky a odpovědi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů