Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Pokud jste narazili na nějaké nejasnosti při práci s Legacy, popište problém zde. A zde také můžete odpovídat a poradit.
rosiste
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021 19:25

Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Příspěvekod rosiste » 10 úno 2021 11:31

Mám dotaz k zadávání textových poznámek. Projel jsem celé fórum, a myslím, že i nastavení Legacy celkem podrobně, ale nenašel jsem, kde se dá vypnout nahrazování slov zkratkami, které se provede po uložení změn u textových poznámek, textu k pramenům a podobně. Jedná se například o křestní -> k, účast -> ú; pokřtěn -> pok, farář -> fará a podobně. Chtěl bych tam ta slova celá. Děkuji zkušenějším, já to nenašel...

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Příspěvekod michal » 10 úno 2021 14:41

Zdravím vás. Chápu-li dobře váš dotaz, tak s ničím podobným jsem se v Legacy dosud nesetkal. Chci tím říct, že mám v databázi založeny stovky textových poznámek v různých polích a program mi nikdy nic proti mé vůli nezkrátil. Můžete sem vložit nějakou kopii obrazovky nebo něco, čím byste svůj problém mohl blíže dokumentovat?

rosiste
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021 19:25

Re: Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Příspěvekod rosiste » 10 úno 2021 15:53

Jak to tak blíže zkoumám, nejde asi přímo "zkratky", ale podle mne když při uložení program narazí na první znak s diakritikou, zbytek slova ořízne/vypustí. Více je vidět na kopii obrazovky před a po uložení. Substituce na písma v registrech mám udělané přesně podle návodu, problém s češtinou nikde jinde nemám, vše se zobrazuje korektně, včetně reportů.
Přílohy
poznamky.po.jpg
poznamky.po.jpg (73.31 KiB) Zobrazeno 11110 x
poznamky.pred.jpg
poznamky.pred.jpg (77.49 KiB) Zobrazeno 11110 x

rosiste
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021 19:25

Re: Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Příspěvekod rosiste » 10 úno 2021 16:27

Vrátil jsem komplet nastavení do defaultu a nyní to funguje již správně. Problém tedy za mne vyřešen. Teď jen projít nastavení a vrátit vše do mých preferencí...

Porosím o případné smazání tohoto vlákna. Bylo to asi někde mezi klávesnicí a židlí... ;-)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkracování výrazů v textech poznámek, pramenů atd.

Příspěvekod michal » 11 úno 2021 10:04

Já bych to vlákno nerušil. S tímto, co líčite, jsem se už taky setkal. V prvním příspěvku jste psal o zkratkách a že jimi Legacy nahrazuje slova. To se skutečně neděje. Ale čas od času se mi taky stane, že po uložení textu do textové poznámky to text zmrší. Zvlášť, když si ten text připravím někde jinde a pak ho do Legacy nakopíruju. Ale stává se to jen občas a dosud se mi nepovedlo odhalit příčinu.


Zpět na “Otázky a odpovědi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů