Výročí – volba v menu Najít

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Výročí – volba v menu Najít

Příspěvekod Falt » 01 bře 2021 19:17

TNG nabízí mnohá příjemná překvapení. Jedním z nich je i volba Data v menu Najít. Objeví se takováto obrazovka:

annivers0.png
Základní obrazovka - všechna výročí k aktuálnímu datu
annivers0.png (18.07 KiB) Zobrazeno 5966 x

Jako datum se automaticky doplní aktuální datum, ale pole Událost (označeno značkou 1) zůstane prázdné. Zobrazí se všechny osoby a jejich životní události s výročím v tento den. To je šikovné, že?

Ale nabízejí se zde další možnosti. Třeba výročí všech svateb v aktuálním měsíci:

annivers2.png
Výročí svateb v aktuálním měsíci
annivers2.png (20.04 KiB) Zobrazeno 5966 x

Pokud vyplníte pole Událost výrazem Sňatek a pole Den (označeno značkou 2) zůstane naopak prázdné, zobrazí se všechny svatby s výročím v aktuálním měsíci.

Pozn.: V poli událost lze vybrat kteroukoliv vlastní událost, takže můžete zkoušet další kombinace. Je tu také nabídka Kalendář (úplně vpravo), k přepnutí na obrazovku kalendáře.

Osobně mi vadil trochu matoucí pojem Data v nabídce menu Najít, a tak jsem využil předostí TNG a položku si přejmenoval na Výročí:

annivers1.png
Přejmenovaná položka v menu Najít
annivers1.png (5.04 KiB) Zobrazeno 5966 x

Jak? Na místě k tomu nejpovolanějším – v souboru cust_text.php ve všech potřebných jazykových mutacích. Pro češtinu přidáním nového významu textové proměnné:

annivers3.gif
přejmenování volby v menu Najít
annivers3.gif (1.77 KiB) Zobrazeno 5966 x

Zkuste vyzkoušet. :lol:

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Výročí – volba v menu Najít

Příspěvekod michal » 03 bře 2021 13:58

Zareaguji na váš příspěvek. Možná trochu nesrozumitelně.

V jazykových souborech TNG jsou mj. dvě proměnné:
anglická verze:
$text['anniversaries'] = "Dates and Anniversaries";
$text['dates'] = "Dates";
český překlad:
$text['anniversaries'] = "Data a výročí";
$text['dates'] = "Data";
(jednotné číslo je datum, množné číslo je data).

Zapátral jsem, proč se vyskytuje v rolovacích nabídkách výraz "Dates (Data)", kdežto v nabídkách na úvodních stránkách šablon pro tutéž funkci výraz "Dates and Anniversaries (Data a výročí)".

Programový kód k rolovací nabídce se nachází v souboru genlib.php. Příslušná stať zní takto:
$menu[] = tngddrow(getURL( "surnames", 0 ), "surnames-icon", "", "surnames");
$menu[] = tngddrow(getURL( "firstnames", 0 ), "firstnames-icon", "", "firstnames");
$menu[] = tngddrow(getURL( "searchform", 0 ), "search-icon", "", "searchnames");
$menu[] = tngddrow(getURL( "famsearchform", 0 ), "fsearch-icon", "", "searchfams");
$menu[] = tngddrow(getURL( "searchsite", 0 ), "searchsite-icon", "", "searchsitemenu");
$menu[] = tngddrow(getURL( "places", 0 ), "places-icon", "", "places");
$menu[] = tngddrow(getURL( "anniversaries", 0 ), "dates-icon", "", "dates");
$tngmonth = date("m", time() + ( 3600 * intval($time_offset) ) );
$menu[] = tngddrow(getURL( "calendar", 1 ) . "m=$tngmonth", "calendar-icon", "", "calendar");
$menu[] = tngddrow(getURL( "cemeteries", 0 ), "cemeteries-icon", "", "cemeteries");
$menu[] = tngddrow(getURL( "bookmarks", 0 ), "bookmarks-icon", "", "bookmarks");


Je evidentní, že textová proměnná $text['dates'], která se v rolovacím menu zobrazuje, vznikne na jiném místě programu konstrukcí za pomoci výrazu "dates" jako posledního členu v závorce. Nahradím-li v závorce výraz "dates" výrazem "anniversaries", zobrazí se v rolovacím menu proměnná $text['anniversaries'], tedy v češtině "Data a výročí". Proč je to v programu takto, to nevím. Chce se mi napsat, že to tam autor zapomněl z nějakých dřevních dob TNG.

Jako nápravu tohoto stavu je podle mě vhodnější vytvořit jednoduchý opravný mód, pomocí něhož v souboru genlib.php nahradím řádek
$menu[] = tngddrow(getURL( "anniversaries", 0 ), "dates-icon", "", "dates");
řádkem
$menu[] = tngddrow(getURL( "anniversaries", 0 ), "dates-icon", "", "anniversaries");

Nahradím-li totiž v celém TNG proměnnou $text['dates'] = "Data"; výrazem $text['dates'] = "Výročí"; (pomocí souboru cust_text.php) riskuju, že se tato změna objeví i na jiném místě TNG a změní smysl něčeho jiného. Táž textová proměnná se totiž může objevit na různých místech TNG a někdy i v různém smyslu.

(Tento příspěvek jsem napsal podle stavu programového kódu ve verzi TNG 13.0.3)

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Výročí – volba v menu Najít

Příspěvekod Falt » 05 bře 2021 11:21

Návrh z příspěvku michala, na záměnu proměnné "dates" za "anniversaries", jsme zaslali autorovi TNG. Líbil se mu, ale nelíbilo se mu, že by v angličtině vycházela položka menu „Dates and Anniversaries“ jako dvouřádková. Takže zatím v TNG ponechá nešťastné původní znění „Dates“.

V češtině a řadě dalších jazyků to vychází jako jednořádková položka, proto jsem ji upravil na plné znění: "Data a výročí". V cust_text.php bude úprava v konečné podobě:

    $text['dates'] = "Data a výročí"; //Přejmenování položky Data v menu Najít

Dovětek: chápu postoj autora TNG, osobně ale v klidu používám ve třech případech dvouřádkové položky menu a přijde mi to OK.
:geek:


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů